Simona Halep intră în finala turneului WTA de la Praga, după ce a trecut de Irina Begu

Simona Halep s-a calificat în etapa finală a turneului WTA de la Prga, după o semifinală jucată cu Irina Begu timp de o oră și 31 de minute, transmite Agerpres. Victoria a fost cucerită de Simona în două seturi, cu scorul 7-6 (3), 6-3.

După un meci echilibrat, Simona a câștigat cea de a șasea victorie în fața Irinei Begu. În cele șapte meciuri disputate de cele două românce, Iirna Begu a câștigat un singur set, în sferturile de la Madrid, cu 6-0.

În finală, Simona Halep va juca împotriva Elisei Mertens, a treia favorită, care a trecut de Krystina Pliskova cu 7-5, 7-6 (4). Până acum, Halep a învis-o pe Mertens de două ori în trei confruntări.

Articolul precedentPrimul lot din vaccinul rusesc împotriva COVID-19 este gata! Care este părerea OMS?
Articolul următorSUA și Polonia au semnat acordul privind consolidarea prezenței militare americane pe teritoriul polonez / Ce angajament își ia Polonia?