Victorie grea pentru Halep: 6-1,1-6, 6-6, tie-break câștigat cu 7-3 în setul decisiv

Victorie grea pentru Simona Halep la Praga: în primul meci după lunile de pandemie, Simona a învins-o pe slovena P. Hercog (46 WTA) în runda inaugurală a turneului de la Praga, după un meci de două ore și jumătate.

Simona Halep a învins-o pe adversara sa cu 6-1, 1-6, 6-6. După un prim set solid, câștigat detașat de Simona, Hercog a revenit spectaculos în al doilea set, în timpul căruia Simona a pierdut de trei ori serviciul și a făcut un singur break. În setul decisiv, cel mai echilibrat din întregul meci, Simona a cucerit victoria în tie-break, cu scorul 7-3.

În turul secund, Halep o va întâlni pe jucătoarea Barbora Krejcikova, în vârsta de 24 de ani, numărul 118 WTA.

Articolul precedentPatru cetățeni din Bangladesh au încercat să intre ilegal în România, după ce au traversat Prutul cu barca
Articolul următorPNL are porțile larg deschise / Mihai Chirică: peste 580 de membri nou înscriși în PNL