Scoruri surpriză în Spania: Barcelona – Getafe 0 – 1 și Real Madrid – Cadiz 0 – 1

Etapa a-6-a a campionatului de fotbal spaniol LaLiga a adus mari surprize. Barcelona a fost învinsă 1-0 de Getafe, iar Real Madrid a pierdut cu același scor împotriva nou-promovatei Cadiz.

În etapa a-6-a, Getafe i-a administrat Barcelonei prima înfrângere din această ediție a LaLigii Santander. Echipa catalană a avut o primă repriză bună, Messi având cea mai mare ocazie printr-un șut ce a lovit bara.

Jaime Mata a înscris din penalty unicul gol al partidei care o duce pe Barcelona pe locul 9 cu doar 7 puncte din patru meciuri disputate.

Nici Real Madrid nu stă mai bine. Campioana Spaniei a pierdut împotriva nou-promovatei Cadiz, printr-un gol înscris în minutul 16.

Real Madrid rămâne lider provizoriu în LaLiga cu 10 puncte în 5 meciuri.

Săptămâna viitoare va avea loc El Clasico, într-o atmosferă dominată de pandemie.

Articolul precedentPot produsele din plante să fie catalogate ca și ”burgeri”, ”carnați” sau ”friptură”? Parlament European trebuie să stabilească săptămâna viitoare
Articolul următorBilanț coronavirus: 3.920 de cazuri noi din 19.507 de teste efectuate/ 749 pacienți internați la ATI și 60 de decese