Naționala de tineret a României a învins Malta cu 4-1

Naționala de tineret a României a învins Malta cu 4-1, într-un meci disputat marți seara la Giurgiu. Golurile tricolorilor au fost marcate de Mățan, Ganea și Man, care a înscris de două ori, porivit Mediafax.

România U21 s-a impus cu 4-1 în meciul cu Malta, disputat la Giurgiu, deși a evoluat mai mult de o repriză în inferioritate numerică.

Pentru tricolori au marcat Mățan (17), Man (27, 40) și G. Ganea (36), iar pentru oaspeți Elouni (51).

Tudor Băluță a fost eliminat în minutul 34 după ce a încasat două cartonașe galbene.

Iată echipele de start:

ROMÂNIA U21: 12. Aioani – 4. Vlădoiu, 3. Drăgușin, 5. Băluță, 19. Haruț – 22. Olaru (8. Moruțan, 77), 14. M. Marin, 20. Ciobanu (6. Itu, 81) – 10. Man (cpt) (11. Drăguș, 60), 9. Ganea (15. Chindriș, 46), 13. Mățan (16. Petrila, 60). Selecționer: Mihai Stoichiță.

MALTA U21: 1. C. Formosa – 2. Gauci (20. A. Vella, 72), 4. O. Spiteri, 18. Camilleri, 3. Borg – 22. Scicluna (10. Zammit, 61), 5. M. Spiteri (19. Farrugia, 46), 16. Attard (13. Fenech, 46), 17. McKay (8. Ghio, 80) – 7. Friggieri (cpt), 9. Elouni. Selecționer: Silvio Vela.

Următorul meci al României, decisiv pentru calificarea la Euro 2021, va fi împotriva danemarcei, în 17 noiembrie.

Articolul precedentLiderul opoziției din Belarus îi dă lui Lukashenko un ultimatum să demisioneze
Articolul următorCîmpeanu: Voi propune CNR susţinerea înfiinţării unui Registru Unic al Diplomelor şi Actelor de Studii