FCSB-CFR, 0-2, roș-albaștrii au jucat cu „grădinița”, iar ceferiștii au marcat golurile pe final

CFR a reușit  să se impună în fața FCSB-ului pe Național Arena cu două goluri marcate în ultimele 10 minute. FCSB a jucat mai mult cu „grădinița”, iar CFR a reușit până la urmă să profite.

Ardelenii au ratat două ocazii mari în minutele 4 și 12, prin Deac și Costache, iar cea mai mare șansă a meciului i-a aparținut lui Hoban, potrivit Digisport.

Primul șut pe poartă trimis de FCSB a fost abia după o oră de joc, prin Cristi Dumitru. În minutul 65, ardelenii au mai avut o mare șansă de gol, irosită de Hoban.

Susic a deschis scorul în minutul 85 din centrarea lui Pereira, iar peste alte două minute, Itu a făcut 2-0 și a stabilit scorul final.

Ionuț Panțîru, FCSB, a declarat după partidă: „A fost un antrenament defensiv azi, am jucat cu foarte mulți copii și din păcate am pierdut. Dacă eram mai concentrați era ok”.

Articolul precedentRaed Arafat explică situația DSP-urilor din țară / Experiment Digi24 pentru a vedea dacă răspunde cineva la telefoanele DSP