Irina Begu și Sorana Cîrstea- eliminate de la Palermo

Irina Begu (81 WTA) a fost învinsă de nemțoaica Laura Siegesmund (65 WTA) în runda inaugurală a turneului de la Palermo. Meciul a durat o oră și 50 de minute, iar sportiva din Germania s-a impus în două seturi, scor 6-3, 6-4- transmite Digisport.ro

Irina Begu urmează să joace la dublu alături de Gabriela Ruse, cele două urmând să joace în prima rundă cu olandezele Bibiane Schoofs/Rosalie van der Hoek.

Și Sorana Cîrstea (75 WTA) a pierdut în fața Sarei Errani (269 WTA). Italianca a câștigat primul set cu 7-5, apoi Cîrstea a luat setul doi cu 6-1. Sara Errani s-a impus în decisiv cu 6-4.

Articolul precedentVioleta Alexandru: ANOFM parcă vrea să se transforme în agenţie de plăţi
Articolul următorPompierii intervin cu 14 autospeciale pentru stingerea unui incendiu pe şoseaua Chitilei din Capitală