![FOTO Marcaj trasat pe cadavrul unei pisici într-o comună din Dolj FOTO Marcaj trasat pe cadavrul unei pisici într-o comună din Dolj](https://senstv.ro/wp-content/uploads/2020/08/Marcaj-trasat-pe-cadavrul-unei-pisici-768x609.jpg)
Într-o comună din Dolj, mai mulți muncitori desemnați de primărie pentru a efectua marcaje pe un drum, au reușit să traseze liniile fix pe cadavrul unei pisici.
Primarul comunei unde s-a întâmplat evenimentul susține că muncitorii vor fi trași la răspundere pentru ce au făcut.
Între timp, localnicii nu sunt deloc mulțumiți de ceea ce s-a întâmplat. Ei susțin că nu este normal faptul că s-a trecut peste cadavru, lucrările trebuiau oprite, conform spuselor acestora.
Pisica a fost luată totuși de pe marcaje, dar urma acesteia a rămas pe carosabil.
Moarte albă
Publicată de Victor Ursu pe Vineri, 31 iulie 2020