FCSB câștigă Cupa României, 1-0, împotriva celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe

FCSB a cucerit Cupa României după ce a învins-o pe Sepsi, scor 1-0, în finala de la Ploiești. Dennis Man a înscris unicul gol al finalei, în minutul 65, după o gafă a echipei covăsnene, potrivit Digisport

Denis Man a înscris unicul gol al partidei de la Ploiești, după o gafă uriașă în apărarea covăsnenilor.

La FCSB, a debutat antrenorul Toni Petrea, iar echipa a venit după o săptămână și jumătate de pauză după ce meciul cu CFR Cluj a fost amânat din cauza testelor confirmaților COVID  din echipa clujeană.

Pentru FCSB este al 12-lea trofeu din istorie și a 3-a Cupă din palmares. Ultimul trofeu fusese câștigat în urmă cu cinci ani.

Articolul precedentBrazilia: Președintele Bolsonaro a fost testat pozitiv COVID pentru a treia oară
Articolul următorVideo șocant: Doi copii sar dintr-un apartament în flăcări