Liga 1: Gaz Metan Mediaș vs CSU Craiova 1-2 / Vis de titlu în Bănie / Oltenii, pe primul loc

Formaţia Universitatea Craiova a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a şasea a play-off-ului Ligii I, în care gazdele au condus cu 1-0, potrivit News.ro.

În urma acestui rezultat, CSU Craiova a urcat pe prima poziție în clasament (38 puncte), în timp ce Gaz Metan rămâne pe locul al șaselea (25 puncte).

Au marcat Roberto Romeo ’21 pentru Gaz Metan şi Valentin Mihăilă ’39 şi Alexandru Cicâldău ’54 pentru Craiova.

În minutul 71, gazdele au rămas în inferioritate numerică, Sergiu Buş fiind eliminat după ce i-a adresat injurii arbitrului asistent. În acelaşi minut a primit cartonaş roşu şi Marius Constantin, aflat pe banca de rezerve.
Articolul precedentFilm construit pe mărturiile unor deportați în Siberia, în premieră la TVR Moldova
Articolul următorRomânii care merg în Marea Britanie trebuie să stea în izolare 14 zile