Barcelona învinsă de o nou promovată / Catalanii nu se regăsesc după 12 etape

Nou-promovata Cadiz a reușit să o învingă pe FC Barcelona, scor 2-1. Catalanii nu se regăsesc după 12 runde în La Liga.

După doar 8 minute, catalanii s-au văzut deja conduși după golul Alvaro Gimenez. Golul a fost validat după intervenția VAR.

Cu Messi, Griezmann și Coutinho în atac, catalanii au reușit să înscrie abia în minutul 57, dintr-un autogol, scrie Digisport.

În minutul 63, Cadiz și-a desăvârșit victoria printr-un gol marcat de Alvaro Negredo, proaspăt intrat pe teren.

FC Barcelona ajunge pe un rușinos loc 7 în La Liga cu doar 14 puncte strânse în ultimele 10 meciuri.

Articolul precedentAlegeri parlamentare 2020: PNL-29%, PSD-30%, USR-PLUS-16%, AUR-5,2%, Pro-România-5% (exit poll) / Prezența – 31,84%
Articolul următor”Sindromul Havana”: ”Ceața cognitivă” care a învăluit diplomații ruși în Cuba între 2016 și 2017